Deep Skillz Crew - BreakDance Letohrad

Citát / vtip dne:
Kdo chce, hledá způsob.
Kdo nechce hledá důvod.
Deep Skillz Crew (DSC):

B-Boy Killz 2009 Letohrad

Ohlédnutí za letošním finále BBoy Killz v Letohradě, které proběhlo 21.11.2009 v Letohradě. Šlo o brakdance battly dvojic, které se kvalifikovaly z předchozích kol. Jako příjemné zpestření byla i doprovodná soutěž BGirls 2vs2. Celou akci pak ještě předcházel workshop vedený zahraničními lektory.Workshop

Samotnou akci ještě v odpoledních hodinách předcházel workshop v tělocvičně. Moc přespolních se sice nedostavilo, ale jejich mínus! Rozhodně to bylo inspirativní!

V jeho první se ujali výuky FunkyMike a Cherry z rakouské PRODIGYY CREW. Byl to fakt nářez, protože tihle borci se už několik let zaměřují hlavně na studium, pilování a vymýšlení footworků. Přivezli si s sebou dokonce i celou knížku, ve které mají popsané nejrůznější kroky a variace. Bylo zajímavé, kolik věcí dokázali člověku poradit jen ohledně obyčejného sixstepu. Naučili nás mnoho různých kroků a předali nám i trochu poselství ohledně šíření „evropského stylu“ breaku.

V druhé části si nás vzal do parády Joao Black z Brazílie. To bylo zase z úplně jiného soudku – powermoves. Joao nám prozradil jeho tréninkovou metodu a pak s námi prošel techniku několika triků.

Workshop byl super! Zahraniční „lektoři“ měli rozhodně co říci a byl to zas trošku jiný úhel pohledu, než na který jsme v naší malé republice zvyklí. Takováto setkání jistě přispívají k rožšíření obzorů a dodávají motivaci a inspiraci!

Soutěž

Samotná soutěž začínala večír v klubu Kongo. Hned na začátku jsme si připomněli, že jsme v ČŘ - z 16 dvojic, které se do finále probojovaly v předchozích kvalifikačních kolech dorazila polovina :( To prostě nechápu … tak jestli nechtěli přijet, tak se na tu kvalifikaci měli vykašlat a neblokovat místo ostatním! A nejvtipnější bylo, že třeba z kvalifikace v Karviné postupovali 3 české a 1 polská dvojce - dorazili jen bboys z Polska, ale češi ne! Trochu ostuda, když tam pak jsou bboys a bgirls z Německa, Polska a Slovenska, ale čechů půlka nedorazí!

Samotné battly byly hned od začátku dost nabyté energií a bylo vidět, že si to lidi užívají. Někdo měl holt trochu těžší los než jiní, ale to už k tomu prostě patří. Battly rozsuzovali naši zahraniční hosté FunkyMike a Cherry z Rakouska a Joao Black z Brazílie. Do skoku hrál DJ NOX a sázel tam dost dobré pecky. Mikrofonu se ujal Ice-Andreas a vyloženě si to speakrování užíval.

Jako doplňkový program proběhla ještě soutěž bgirls 2vs2. Výsledky obou soutěží najdete na přiložených obrázcích. Vítězové vyhráli poháry a hodnotné ceny od Tribal Gear (za 10.000Kč). Po soutěži se v klubu rozjela hiphop párty, takže se mohlo vesele pařit až do rána. Přespolní měli možnost za pár drobných přespat v tělocvičně.

Sponzoři akce: Město Žamberk, Pardubický Kraj, Animo, Kongo, Tribal, BigShock!, Bboy.cz a Deep Skillz Crew.

Závěr

Akci osobně hodnotím velmi pozitivně, bylo to prostě super! Workshop i soutěž proběhly hladce, načerpal jsem spoustu inspirace a poznal spoustu zajímavých lidiček. Kdo nebyl, prohloupil.

Autor: ch!p z Deep Skillz Crew
Vložil(a):
ch!p, 07.12.2009
Hodnocení od návštěvníků:
(370 hodnocení)


Copyright © 2003 - 2021 Deep Skillz Crew. Design & programování: ch!p. Podporujeme Kongo Letohrad tým.